Nem értem ezeket az ukránokat
Minden erejükkel az EU-ba igyekeznek, tagok akarnak lenni, meg minden. Erre mit csinálnak? Folyamatosan ártanak az Európai Uniónak.
Milyen haditechnikai fejlesztésekbe kezdett a NATO az orosz fenyegetés megjelenése óta? Milyen mechanizmusok segítik a civil újítások bevonását a védelmi szektorba? A HM védelmi innovációért felelős miniszteri biztosát kérdeztük podcast-műsorunkban.
„Mindenki azt gondolta, hogy kitört a világbéke, nem lesz itt nagy háború, és ez a stratégiákban is megmutatkozott: maga a NATO is erre való utalásokat tett, hogy esetleg nem feltétlenül van szükség annyi nehéztechnikára – ez a gondolkodás nagyon megváltozott mára” – hívja fel a figyelmet Világrend című műsorunkban Porkoláb Imre dandártábornok.
Az orosz közvetlen fenyegetés megjelenésével a NATO lépéskényszerbe került: a stratégiai versenyhelyzet miatt a katonai technológiák gyors ütemű fejlesztésére kényszerült. A szervezet a védelmi innováció segítésére két mechanizmust is létrehozott, ezen intézmények vezetői szeptember közepén a NATO Innovációs Hét keretében Budapesten tanácskoztak.
A NATO berkeiben zajló haditechnológiai innovációkról szóló beszélgetésben a következőkről esett szó:
– Hogyan jelennek meg az új civil technológiák a haditechnika fejlesztésében?
– Miként segíti ezek adaptálását a védelmi szektorban a DIANA (Észak-atlanti Védelmi Innovációt Ösztönző Mechanizmus) és a NATO Innovációs Alap?
– Milyen formában vesz részt a magyar katonai szektor a NATO innovációs megújításában?
A műsor vendége: Porkoláb Imre dandártábornok, a Honvédelmi Minisztérium védelmi innovációért felelős miniszteri biztosa.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--